.       
     

 

Malatya-Arguvan

ÇAVUŞ KÖYÜ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

çavuş köyü    
  

 

 

MUHTARIMIZDAN MESAJLAR

 

 

 

KÖY SOKAKLARININ KİLİT TAŞ YAPIMI HAKKINDA BİLGİ VE TEŞEKKÜR MESAJI

ÇAVUŞ KÖYÜNÜN DEĞERLİ İNSANLARI:

 

KÖYÜMÜZE GEÇTİĞİMİZ İKİ YIL İÇERİSİNDE PVC BORU İLE SULAMA KANALI,KÖYÜMÜZÜN ALT YAPISI (KANALİZASYON SİSTEMİ) VE KÖYÜMÜZÜN  SOKAKLARINA STABİLİZE SERİLDİ. 

BU İŞLER YAPILIRKEN DEVLET DESTEĞİ ALINDI.DEVLET  DESTEK VERİRKENDE  BİR MİKTAR KÖY DESTEĞİ OLMASI ŞARTINI GETİRMİŞTİ.

SİZ KÖYLÜLERİMİZİN VE MALATYA VE  İSTANBULDA Kİ  ÇAVUŞ KÖYÜ VE YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEKLERİMİZİN MADDİ KATKILARI ,AŞAĞIDA İSİMLERİNİ SAYACAGIM BELDE VE BELEDİYE KURULUŞLARININ DA MAKİNA VE EKİPMAN DESTEKLERİ İLE BU İŞLERİ BERABERCE BAŞARMIŞ İDİK. 

BU YAPILAN İŞLERDEN SONRA BÜTÇEMİZDE 4000 TL GİBİ BİR MEBLAĞ KALDI. 

BU ARADA SN.KAYMAKAMIMIZLA GÖRÜŞEREK  BİZE KİLİT TAŞI TEMİN EDEBİLECEĞİ TAKTİREDE

KÖYÜMÜZ SOKAKLARINI KİLİT TAŞ I DÖŞEMEK İSTEĞİMİZİ İLETTİK.SAĞ OLSUNLAR BU İSTEĞİMİZİ GERİ ÇEVİRMEYEREK DESTEK OLACAKLARINI SÖYLEDİLER.ÇEVRE BELDE VE BELEDİYELERDENDE TAŞIMA KONUSUNDA YARDIM DESTEKLERİ SÖZÜNÜ ALDIK.

ELİMİZDEKİ 4.000 TL NİN BU İŞE YETMEYECEĞİNİ AMA SİZ DOSTLARIMIZIN ,DERNEKLERİMİZİN VE KÖYLÜLERİMİZİNDE  BİZLERİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAĞINIZA OLAN SONSUZ İNANCIMIZLA İHTİYAR HEYETİ OLARAK KÖYÜMÜZE KİLİT TAŞI DÖŞEME KARARINI ALDIK VE BAŞLADIK. 

BU İŞ İÇİN AŞAĞIDA GÖSTERİLEN KALEMLER İÇİN GEREKLİ MEBLAĞLAR NAKİT OLARA HARCANMIŞTIR.

 

1-      35 KAMYON KİLİT TAŞI  (TAŞIMACILIĞI BELDE VE BELEDİYELERE BİLABEDELYAPTIRILDI.KİLİTTAŞI KAYMAKAMLIKTAN)

2-      7500 ADET KİLİTTAŞI……(Sonradan alınan)……..………7500 x  0.25   =1875 TL

3-      7500 ADET KİLİTTAŞI TAŞIMACILIGI (5 KAMYON    .….5   x   300   =1500  TL

4-      34 KAMYON KUM (TAŞIMA )……………...................……34 x  225    =7650  TL

5-      9 KAMYON KUM (OCAK PARASI)…………………     ..    9  x  200    =1800  TL

6-      9 KAMYON KUM (OCAK PARASI)……………………      9   x   80     =720  TL

7-      10 KAMYON KUM  OCAKTAN BEDAVA ALDIK

8-      140 T04BA ÇİMENTO (TAŞIMASI  1 TRAKTOR + KALAN ARABAMLA)                                                                                                 140  x   8.75   =1225 TL

9-      KEPÇE…………………………………………                                              1430 TL

10-   İŞÇİLİK…………………………………………                                            8500 TL

                                                                                              TOPLAM      :   24,700 TL                                                                                                                                        

 İŞTE YUKARIDA YAPILAN İŞLERDEKİ KALEMLERİNİ SIRALADIĞIM MEBLAĞLARIN  KARŞILANMASINDA

TÜM ÇAVUŞ KÖYLÜLERİME,İSTANBULDAKİ CAVUŞ KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNİN SAYIN BAŞKAN VE ÜYELERİNE  YİNE KAMPANYA BOYUNCA MADDİ VE MANEVİ  DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN SN.NESİMİ GENÇ ‘E ,FİKRET ERCAN’A ,TEMİR GÜLBAŞ’A ,KAMBER GENǒE GAZİ ÖZBAY'A FATMA TEMEL'E ,MEHMET YALÇIN’A, HASAN ERCAN’A,HASAN HÜSEYİN YAYLAGÜL’E, İSMİNİ SAYAMADIĞIM TÜM KÖYLÜLERİME

BU ARADA KÖYÜMÜZÜN DIŞINDAN MADDİ MANEVİ DESTEK VERİP EKİP VE  EKİPMANLARI İLE  DE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN BAŞTA ARGUVAN KAYMAKAMI SN.MEHMET MARAŞLI,ARGUVAN  BLD.BŞK.SN.HÜSEYİN TAŞTAN,FETHİYE BLD. BŞK.HABİP YÜCEL,FETHİYE ESKİ BLD.BŞK.SEYFİ SOFU,HEKİMHAN GÜZELYURT BLD.BŞK.ALİSEYDİ MİLLOĞLU,ARGUVAN ESKİ BLD. BŞK.SADIK ŞİMSEK,MÜTEAHHİT VEYSEL ÇOBAN,İL ÖZEL İDARE MÜHENDİSİ BAHATTİN DURAN,TOPSÖĞÜT BLD.BŞK.HATUNSUYU BLD.BAŞK.HANIMIN ÇİFTLİĞİ BLD.BSK.GİBİ DOSTLARIMIZA BÜTÜN ARGUVAN ÇEVRE KÖYLERİNİN HAYRANLIKLA BAKTIKLARI BU KİLİTTAŞI PROJESİNİ 

 EL BİRLİĞİ İLE BORÇSUZ OLARAK BAŞARDIĞIMIZDAN DOLAYI EMEĞİ GEÇENLERE KÖYÜMÜZ VE MUHTARLIĞIM ADINA SONSUZ SEVGİ,SAYGI VE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM. 

VAHAP GENÇ.

ÇAVUŞ KÖYÜ MUHTARI

KÖYÜMÜZDE YAPILAN ÇALIŞMALAR

Çavuş köyünün değerli insanları: 

Köyümüz de yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vermek ve siz değerli Çavuş Köyü sevenlerine teşekkür etmek için bu satırları dilimin döndüğünce yazdım eksiklerim için sizlerin hoşgörüsüne sığınıyorum. 

Son yıllarda köyümüze çok güzel hizmetler veriliyor bu hizmetlerin devamı da geleceğine inanıyorum. Bunların başında kuşu boğazından köyümüze gelen sulama suyu kanalları PVC borulara alınarak getirildi ve proje bitmiştir. Köy yolumuzun ikinci kat asfaltlanması ve stabilize yollarımız yapılmış, İçme suyu depomuza otomatik klorlama cihazı yapılmıştır. Çağdaş bir yerleşim yerinde olması gereken alt yapı çalışmaları başlamış olması ve en kısa zamanda bitirilmesi için çalışmalar hızla devam etmektedir. Tahminen bir ay içerisinde bu projede köyümüzün hizmetine girecektir.

Köyümüzün içme suyu için yeni su kaynakları aranmakta olup bunun için İlimiz ve İlçemiz bazında müracaatlarımızı yaptık olumlu sonuçlar ve sözler aldık. İlk etapta alternatif su havzası tespiti için arama çalışması devam etmektedir. Mesela çağıl tarla mevkiinde bir su havzasının olduğu uzmanlarca belirlenmiş, aramalar devam etmektedir. 

Bu dönemki çalışmalar Köyümüze gelen en büyük hizmetlerden olup bu hizmetlerde emeği geçen Malatya İl Özel İdaresi genel sekreteri sayın SAMİ ER’e genel sekreter yardımcısı MURAT bey’e ve diğer şube müdürlerimiz İRFAN bey’e, HALUK bey’e, FUAT bey’e bu işlerin yapımında devamlı bizlere desteklerini esirgemeyen sayın MEHMET İŞİDOĞRU bey’e ARGUVAN KAYMAKAMLIĞINA, İl Genel meclis üyelerimiz  MUSTAFA MENGÜÇ ve NAKİ DÜZOVAYA, sayın BELEDİYE BAŞKANIMIZ HÜSEYİN TAŞTAN beye İl Özel idaresi ARGUVAN BAKIMEVİ sorumlusu Mühendis BAHATTİN DURAN bey’e Köyümüzün ihtiyacı olan bir tankeri köyümüz Adına yaptırarak Bağışta bulunan NESİMİ GENCE ve Köyümüzün her iki dernek başkanları KIYMET ÖZBAY ve ABBAS GENǒe her iki derneğimizin kurucuları ve yönetim kurulu üyelerimize ÇAVUŞ köyü muhtarı olarak her zaman yanımda desteğini hissetiğim sayın KAMBER GENǒe dünyanın neresinde olursa olsunlar bizim köyümüz diyen ve desteklerini esirgemeyen tüm DOST VE KÖLÜLERİMİZE bu yapılan hizmetlerin ve yapılacak olan hizmetlerin başında en çok emeği gecen bu işlerin mimarı olarak kabul ettiğimiz köyümüzün yetiştirdiği kendisi ile gurur duydugumuz Sayın Doç.Dr. GAZİ GÜLBAŞ beye ,Bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen bütün Çavuş köyü sevenlerine KÖYÜM VE KÖYLÜLERİM adına teşekkürlerimi sunar önümüzdeki kurban bayramlarını kutlar saygılarımı sunarım. 01.11.2010 

Saygılarımla, 

Vahap GENÇ

Çavuş Köyü Muhtarı

 

 
 
  '  '